TouK Gepardem Biznesu 2012 województwa mazowieckiego. Grrr!TouK’s the Mazowieckie Province Business Cheetah 2012. Grrr!

Ho, ho, TouK znalazł się w gronie 1212 firm z Mazowsza wyróżnionych ze względu na szybki wzrost wartości rynkowej tytułem Geparda Biznesu 2012. Nie wiedzieliśmy, że jesteśmy uwzględniani w analizach, a tu, proszę, 800px-Gepard_(Acinonyx_jubatus) spływają gratulacje.

Na tytuł zapracowaliśmy dzięki 30-procentowemu wzrostowi wartości rynkowej na przestrzeni lat 2011-2012.

Instytut Nowoczesnego Biznesu, związany z Magazynem Przedsiębiorców „Europejska Firma”, który od 2006 organizuje konkurs Gepardy Biznesu, porównywał sytuację finansową ponad 60 tys. firm. Blisko połowa z nich w latach 2011-2012 uzyskiwała co najmniej milion przychodu rocznie, wykazywała zysk netto i miała dodatnią wartość kapitału. W tej grupie znalazło się ponad 7 tys. przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego, a 1212 firm z tego regionu  wypracowało wzrost wartości rynkowej na poziomie co najmniej 10 proc. (to właśnie dzikie koty biznesu, wśród których jest TouK ze swoim wzrostem 30 proc.). Wartość rynkowa przedsiębiorstw została obliczona jako średnia z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego firm.

Na razie jesteśmy dość małym gepardem (miau!), z 848 pozycją w rankingu. Kto wie, może z czasem wyrośniemy na dużego drapieżnika…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.