TouK to 110 developerów.
Każdy nowy projekt jest coraz bardziej złożony.
Szukamy lepszych od nas.

TL;DR

TouK to miejsce twórczej eksploracji dla deweloperów. Tu liczy się pasja, inicjatywa i (współ)działanie. Tworzymy przestrzeń, gdzie ludzie o różnych charakterach, niezależnie od doświadczenia, mają możliwość pracować i rozwijać się przez lata. Nasza kultura, doświadczony i wszechstronny zespół owocują realizacją coraz ciekawszych i ambitniejszych projektów.

Wolność i zaufanie

W TouK Twój głos i inicjatywa są ważne. Kreatywna praca nie może być ograniczana wieloma regułami. W projekcie, od początku możesz mieć wpływ na metody pracy, wybierane rozwiązania i sposób współpracy z klientem.

Jeśli chcesz się rozwijać w jakimś kierunku, pomożemy Ci znajdując odpowiedni projekt i zadania, które będą dla Ciebie nowym wyzwaniem.

Zależy nam na współpracy z osobami, które będą chciały razem z nami rozwijać TouKa i dlatego 30 pracowników jest akcjonariuszami firmy.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej powiedziano mi, że zespół szuka kogoś, kogo nie trzeba prowadzić za rączkę i ciągle nadzorować. Myślę, że to mega ważna rzecz dla ludzi z pasją, którzy nie chcą tylko "klepać" kodu, ale właśnie mieć wkład własny w pracę, którą wykonują.

Stawiamy na to, żeby ludzie robili to, co uważają za słuszne, a nie to co im ktoś każe. Mamy sporo wolności i bezciśnieniowy styl zarządzania projektami, co według mnie jest niespotykane w okolicach korporacji.

Rozwój i doskonalenie warsztatu

Jeśli jesteś jeszcze mało doświadczony(-a), znajdziemy dla Ciebie projekt, w którym skupisz się na dobrych praktykach programistycznych. Każdy kod i testy, które napiszesz, przejdą "code review". Szybko otrzymasz też informację zwrotną o swojej pracy.

Wraz z doświadczeniem będziemy oczekiwać od Ciebie większej odpowiedzialności, dzielenia się wiedzą, rozmów z klientami, kierowania zespołem. Pomożemy Ci zdobyć każdą z tych umiejętności.

Wiedziałem (...), że TouK stawia na rozwój, że mogę dołożyć swój wkład i sam się nauczyć dużo od innych a tego szukałem w nowej pracy. - Warto podkreślić, że mamy wiele ciekawych projektów - nie jeden duży, w którym można utknąć. Mamy ciekawy wachlarz języków programowania, korzystamy z nowych technologii. - W TouKu Liczą się też inne pasję i można się nimi dzielić: mamy grupy tematyczne jak np. elektronika, rowery, piłka nożna (i wychodzimy razem na piłkę, siatkówkę, rowery w lecie).

Mi osobiście najbardziej podoba się zespół z którym pracuję (czyli ludzie) i projekt nad którym pracuję (rozwiązania technologiczne + domena biznesowa). Poza tym w biurze panuje super atmosfera - szczególnie widać to w kuchni. Lubię również flashki, można z nich wynieść nowe zajawki i się czegoś nauczyć.

Płaska struktura i transparentność

W TouK struktura jest płaska. Ludzie samoorganizują się wokół projektów realizowanych dla klientów, naszego produktu Nu albo zadań takich jak rekrutacja, employer branding czy marketing. O pomysłach rozmawiamy z osobami zaangażowanymi w daną sprawę, a decyzje podejmujemy na najniższym możliwym poziomie.

Nasze finanse oraz wynagrodzenia są jawne dla pracowników. Zespół, w którym pracujemy ma decydujący głos o podwyżce, ponieważ najlepiej zna nasze umiejętności.

Jakbym miała podać taki największy plus TouKa to byłoby to "ludzkie" podejście. Czasami mam wrażenie, że firmy w celu zachęcenia nowych twarzy silą się na "fajnizm" - wymyślają jakieś atrakcje czy zajęcia dla pracowników, którzy tego w zupełności nie potrzebują. Tutaj po prostu czuć, że różne inicjatywy i akcje mają włożone trochę serca.

Niezwykła kultura pracy. TouK tak traktuje swoich pracowników, że aż się chce tu pracować (przynajmniej w zespole, do którego należę). Co najważniejsze, to traktują Cię tutaj jak człowieka, a nie numerek czy KPI.

exTouKi o nas

Okazja jest taka, że po 6 latach pracy odchodzę z firmy. Nie jest to zbyt wesoła okazja, więc trzeba ją osłodzić ciastem. Nie odchodzę daleko, i istnieje uzasadniona obawa, że w firmie nie tak fajnej jak TouK długo nie wytrzymam, więc pilnujcie jakości kodu i piszcie testy, bo ja tu jeszcze wrócę :D

Jakub Nabrdalik

Był to wspaniały czas i zawsze będe bardzo miło go wspominał, nauczyłem się bardzo dużo, ale mam też nadzieję że stworzyłem kawałek dobrego kodu i może czegoś Was nauczyłem. Dziękuję wszystkim za współpracę, szczególnie zespołowi ESP za bardzo, ale to bardzo ciekawy projekt i atmosfere oraz zespołowi nussknackera za nussknackera, a HQ za cierpliwość do mojej osoby. Niech nussknacker będzie z Wami!

Marcin Abramowicz

Dzisiaj jest mój ostatni dzień w TouKu, z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim, a w szczególności zespołowi INTEGRACJI, za świetną wspołpracę, możliwość rozwoju, solidne review, wspólne SHUKowe lunche i integracyjne piwka. Praca w TouK była prawdziwą przyjemnością.

Dominik Dębowczyk

Dziś jest mój ostatni dzień w TouK. Pracę tutaj rozpocząłem 6 lat temu jako stażysta w zespole KP. Przez ten czas wiele sie zdarzyło. Po roku w KP myślalem, że wszystko już umiem. Następne kilka miesięcy w R-Lite pokazało mi, że jednak g*wno umiem.

Michał Fijołek

Z tak wieloma miałem okazję pracować, tak wielu miałem okazję uczyć i szkolić. Od tak wielu miałem okazję się sam uczyć i zgłębiać tajniki: “wytwarzania oprogramowania”, budowania relacji z klientem. Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna. To naprawdę była nieziemska przygoda

Adrian Soja

[...] przez cały ten czas nauczyłem się wiele, a to wszystko dzięki Wam - Toukom z ogromną wiedzą, którzy pomagają i służą radą w czasach kryzysu oraz (co najważniejsze) pohejtują kiedy trzeba (ale tak od serca ;)

Piotrek

Dzięki za 3.5 lat, które mogłem spędzić z Wami. To prawda, że próbowałem na początku być miły i cichy, ale 5 imprez pożegnalnych projektu [...] jednak zrobiło swoje. Miałem okazję uczestniczyć w naprawdę ciekawych projektach. Każdy z nich miał swój charakter i swoje historie (raz lepsze, raz gorsze), jednak każdy z nich dostarczył mi wiele wspomnień. Nauczyłem się w nich wiele, nie tylko od strony technicznej, ale także umiejętności miękkich oraz pracy z klientem.

Przemek

Dzięki również dla innych, z którymi mogłem porozmawiać chociażby przy obiedzie lub w kuchni, ale także dla osób, które wspierały mnie kwestiach devopsowych, finansowych oraz ogólnego ogarnięcia życiowego. Z wieloma z Was, czy tego chcecie czy nie, pewnie przyjdzie mi się spotkać, więc się z Wami się nie żegnam. Dla pozostałych raz jeszcze dzięki i powodzenia!

Przemek

Przez cały ten czas w TouK bardzo dużo się nauczyłam nie tylko od strony technicznej ale też miękkiej. TouK nie jest moją pierwszą pracą, ale to tu stawiałam swoje pierwsze komercyjne kroki w JVM. TouK pokazał mi, że w miejscu pracy można czuć się naprawdę dobrze!

Karolina Drabarz

TouK to miejsce, gdzie można pokodować wśród pasjonatów chętnie dzielących się wiedzą, wyznacznikiem produkcyjnie wykorzystywanych technologii nie jest oznaczenie "deprecated", a projekty prowadzone są zwinnie i z zaufaniem do zespołu deweloperów.

Ewa

Bieżące projekty

Mikroserwisy dla jednego z największych e‑commersów w Polsce

Przetwarzamy statusy od przewoźników i sprzedawców. Integrujemy przewoźników, weryfikujemy faktury i obciążamy sprzedających. Rozwijamy program lojalnościowy zachęcający do zakupów online.

Kotlin
Spark
Mongo DB
postgres

CMS i narzędzia backendowe dla amerykańskiej firmy mediowej

Dla międzynarodowej korporacji mediowej realizujemy wiele projektów, m.in.: globalny system klasy CMS, scentralizowany system zbierający eventy z wszelkiego rodzaju urządzeń, rozwój i utrzymanie narzędzi integracji danych.

React
Typescript
Java
Kotlin

Integracja systemów jednego z polskich telekomów

Tworzymy platformę integrującą setki usług i mini projektów m.in. takich jak przenoszenie numerów, płatności i doładowania, notyfikacje smsowe, emailowe, obsługa potencjalnych klientów, podpisy cyfrowe.

Java
Groovy
Kotlin
Scala

Systemy płatności dla klienta w Nigerii

Tworzymy i uruchamiamy kilkanaście wysokodostępnych systemów: płatności, doładowań, platformę API dla developerów aplikacji USSD, integrację z wieloma bankami i instytucjami rozliczeniowymi.

Scala
Akka
Docker
React

Duże bazy ODS integrujące dane

Utrzymujemy i rozwijamy system DataHub. Jest to system z pogranicza ODS / DWH. Główne zadania to: budowanie faktów biznesowych na bazie pozyskanych danych, udostępnianie danych dla innych systemów, wsparcie klienta w naliczaniu planów sprzedażowych.

Oracle
Airflow

Wdrożenia i rozwój Nu

Rozwijamy nasze autorskie narzędzie low-code, w którym użytkownik biznesowy może wyklikać i uruchomić scenariusze przetwarzania strumieni danych (i nie tylko). Niedługo udostępnimy Nu także jako usługę cloudową.

Kafka
Flink
Scala

Aktualne oferty

Jeśli podczas studiów zainteresowała Cię nauka języków funkcyjnych, zapraszamy do nas! TouK zaprasza studentów i absolwentów do pracy nad szeregiem projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i funkcyjnego podejścia. Dajemy Ci możliwość nauki od doświadczonych programistów, konkurencyjne wynagrodzenie (5 500–10 000 zł miesięcznie) oraz możliwość połączenia pracy ze studiami (min ⅗ etatu).

Nasze wymagania

 • Chęć nauki Scali

 • Podstawowa znajomość Javy i/lub Kotlina

 • Minimum 3 lata studiów informatycznych

 • Dobra znajomość Linuxa

 • Dobra znajomość języka angielskiego

 • Biegła znajomość języka polskiego

 • Praca min. 3 dni w biurze

Nie wymagamy żadnego komercyjnego doświadczenia, stawiamy na dobre podstawy teoretyczne, staranność i umiejętność pracy w zespole.

TouK zaprasza studentów i absolwentów do dołączenia do naszego zespołu i współpracy przy wielu projektach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak: Java, Scala, Kotlin czy Spring Boot. Dajemy Ci możliwość uczenia się od doświadczonych programistów, konkurencyjne wynagrodzenie (5 500–10 000 zł miesięcznie) oraz możliwość połączenia pracy ze studiami (min ⅗ niepełny etat).

Nasze wymagania

 • Podstawowa znajomość Javy i/lub Kotlina

 • Min. 3 lata studiów informatycznych

 • Dobra znajomość Linuxa

 • Dobra znajomość języka angielskiego

 • Biegła znajomość języka polskiego

 • Praca min. 3 dni w biurze

Nie wymagamy doświadczenia, stawiamy na dobre podstawy teoretyczne, staranność i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

 • Pracę w zespole entuzjastów IT, którzy zrealizowali z sukcesem niejeden projekt.

 • Wysoki stopień swobody i zaufania, które naszym zdaniem są niezbędnymi składnikami postępu w każdej dziedzinie

 • Pracę w nowych technologiach i metody do wyboru, jeśli przekonasz swój zespół, że to mądra decyzja

 • Hybrydowy model pracy (1-3 dni/tydzień w biurze) w 120-osobowej firmie o płaskiej strukturze, prowadzonej przez deweloperów i zorganizowanej w małe zwinne zespoły

 • 13 776 - 26 880 zł (wynagrodzenie B2B, możliwe inne formy współpracy)

Wymagania

 • Dobre podstawy teoretyczne, zainteresowanie szczegółami działania używanych przez Ciebie narzędzi

 • Bardzo dobra znajomość Linuxa

 • Znajomość dobrych praktyk programistycznych – umiejętność pisania dobrze przetestowanego i czystego kodu

 • Dobra znajomość Scali i JVM

 • Znajomość Akki, zrozumienie idei aktorów

 • Umiejętności programowania funkcyjnego

 • Znajomość relacyjnych baz danych

 • Git, Sbt, Maven, Gradle

 • Biegła znajomość języka polskiego

Nawet jeśli nie spełniasz tych wymagań, nie zniechęcaj się. Nauczysz się w TouK.

Doceniamy

 • Wszechstronność zainteresowań i elastyczność w podejściu do pracy

 • Pasję i pragnienie zdobywania wiedzy

 • Odpowiedzialność i wytrwałość

 • Zaangażowanie w społeczność: udział w spotkaniach, konferencjach, hackathonach

 • Wkład w projekty open-source

 • Chęć do okazjonalnego pisania bloga na tematy dotyczące bieżącej pracy

Oferujemy

 • Pracę w zespole entuzjastów IT, którzy zrealizowali z sukcesem niejeden projekt

 • Wysoki stopień swpbody i zaufania, które naszym zdaniem są niezbędnymi składnikami postępu w każdej dziedzinie

 • Pracę w nowych technologiach i metodach do wyboru, jeśli przekonasz swój zespół, że to mądra decyzja

 • Hybrydowy model pracy (1-3 dni/tydzień w biurze) w 120-osobowej firmie o płaskiej strukturze, prowadzonej przez deweloperów i zorganizowanej w małe zwinne zespoły

 • 13 776 - 26 880 zł (wynagrodzenie B2B, możliwe inne formy współpracy)

Wymagania

 • Dobre podstawy teoretyczne, zainteresowanie działaniem używanych narzędzi

 • Bardzo dobra znajomość Linuxa

 • Znajomość dobrych praktyk programistycznych – umiejętność pisania dobrze przetestowanego i czystego kodu

 • Dobra znajomość Javy i Kotlina, ale też wszechstronność i elastyczność w podejściu do pracy

 • Umiejętność programowania funkcyjnego w Javie

 • Doświadczenie z kontenerami IoC i frameworkami ORM/JPA

 • Biegła znajomość języka polskiego

Nawet jeśli nie spełniasz tych wymagań, nie zniechęcaj się. Nauczysz się w TouK.

Doceniamy

 • Wszechstronność zainteresowań i elastyczność w podejściu do pracy

 • Pasję i pragnienie zdobywania wiedzy

 • Odpowiedzialność i wytrwałość

 • Zaangażowanie w społeczność: udział w spotkaniach, konferencjach, hackathonach

 • Wkład w projekty open-source

 • Chęć do okazjonalnego pisania bloga na tematy dotyczące bieżącej pracy

Oferujemy

 • Pracę w zespole entuzjastów IT, którzy zrealizowali z sukcesem niejeden projekt

 • Wysoki stopień swobody i zaufania, które naszym zdaniem są niezbędnymi składnikami postępu w każdej dziedzinie

 • Nowe technologie i metody do wyboru, jeśli przekonasz swój zespół, że to mądra decyzja

 • Hybrydowy model pracy (1-3 dni/tydzień w biurze) w 120-osobowej firmie o płaskiej strukturze, prowadzonej przez deweloperów i zorganizowanej w małe zwinne zespoły

 • Prace nad kompleksowym systemem wyceny instrumentów finansowych i umów ubezpieczeniowych zgodnie z Międzynarodowym Standardem Sprawozdawczości Finansowej; dane są przechowywane w bazie danych Oracle, logika biznesowa zaprogramowana w PL/SQL

 • 13 776 - 23 016 zł (wynagrodzenie B2B, możliwe inne formy współpracy)

Wymagania

 • Dobre podstawy teoretyczne, zainteresowanie wewnętrznym działaniem używanych przez Ciebie narzędzi

 • Doświadczenie i bardzo dobra znajomość Oracle

 • Znajomość dobrych praktyk programowania DB – umiejętność tworzenia dobrze przetestowanego i czystego kodu

 • Znajomość wzorców specyficznych dla przetwarzania transakcji, integracji danych, raportowania i migracji danych

 • Doświadczenie w bezpośredniej pracy z klientami, umiejętność zbierania wymagań i tworzenia rozwiązań technicznych

 • Biegła znajomość języka polskiego

Nawet jeśli nie spełniasz tych wymagań, nie zniechęcaj się. Nauczysz się w TouK.

Doceniamy

 • Wszechstronność i elastyczność w podejściu do pracy

 • Pasję i pragnienie zdobywania wiedzy

 • Odpowiedzialność i wytrwałość

 • Zaangażowanie w społeczność: udział w spotkaniach, konferencjach, hackathonach

 • Wkład w projekty open source

 • Chęć do okazjonalnego pisania bloga na tematy dotyczące bieżącej pracy

Oferujemy

 • Pracę w zespole entuzjastów IT, którzy zrealizowali z sukcesem niejeden projekt

 • Wysoki stopień swobody i zaufania, które naszym zdaniem są niezbędnymi składnikami postępu w każdej dziedzinie

 • Pracę w nowych technologiach i metodach do wyboru, jeśli przekonasz swój zespół, że to mądra decyzja

 • Hybrydowy model pracy (1-3 dni/tydzień w biurze) w 120-osobowej firmie o płaskiej strukturze, prowadzonej przez deweloperów i zorganizowanej w małe zwinne zespoły

 • Pracę nad projektami przetwarzania dużych strumieni danych dla naszych klientów

 • Rozwój narzędzia open-sourceTouK Nussknacker

 • 16 464 - 31 080 zł (wynagrodzenie B2B, możliwe inne formy współpracy)

Wymagania

 • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, umiejętność prowadzenia produktywnych dyskusji technicznych

 • Umiejętność efektywnej komunikacji z klientami i zespołami inżynierskimi

 • Przewidywanie i przejmowanie odpowiedzialności za złożone wyzwania techniczne

 • Doskonałe podstawy teoretyczne w informatyce

 • Znajomość dobrych praktyk programistycznych – umiejętność tworzenia dobrze przetestowanego i czystego kodu

 • Solidne umiejętności programowania funkcyjnego

 • Bardzo dobra znajomość Scali i Javy, wszechstronność, elastyczność

 • Wcześniejsze doświadczenie z Apache Flink i Apache Kafka

 • Umiejętność efektywnej pracy w środowiskach Unix/Linux

 • Zainteresowanie szczegółami działania używanych narzędzi

 • Biegła znajomość języka polskiego

Doceniamy

 • Zaangażowanie w społeczność: udział w spotkaniach, konferencjach, hackathonach

 • Wkład w projekty open source

 • Chęć do okazjonalnego pisania bloga na tematy dotyczące bieżącej pracy

 • Znajomość Akki, zrozumienie idei aktorów

 • Znajomość ekosystemu BigData m.in. HDFS, Zookeeper

Jak zostać TouKiem

Jak zostać ToukiemJak zostać Toukiem

Aplikuj

Napisz do nas, pochwal się swoim CV, Githubem

e-mail

Porozmawiaj z nami o pracy w TouK

calendly