Nasze zdjęcia z planu filmowego

W związku z tym, że TouK konsultował wątki IT w pewnym powstającym właśnie filmie fabularnym, którego tytułu nie możemy niestety zdradzić, część naszego zespołu miała okazję być na prawdziwym planie filmowym, a nawet statystować w paru scenach. Kilka tygodni temu pisał o tym na blogu Tomasz Wielga. Dostaliśmy pozwolenie na publikację garści zdjęć z tej, trwającej wciąż, przygody.Plener_1

Jest się czym chwalić. W udziale przypadły nam wcale nie takie skromne epizodziki. Swoje życiowe role u boku profesjonalnych aktorów Jacka Pulaneckiego i Zuzanny Fijewskiej-Maleszy zagrali Maciej Respondek, Tomasz Wielga i Marcin Przeradzki. Na zdjęciu poniżej w scenie zebrania zarządu telekomu.
Zebranie zarządu_1
A tu już jedna ze scen  w kawiarni. Przy stolikach po lewej: w głębi Magda Żebrowska i ja, tyłem – Marek Pettka. Po prawej aktorzy: Marcin Bytniewski i Adam Krawczuk. Po środku reżyser Jan Prosiński. Niestety mamy już sygnały, że ta scena raczej nie znajdzie się w finalnej wersji filmu. Heh, taka szansa zaistnienia na wielkim ekranie przeszła nam koło nosa;)
Scena w kawiarni_1
Ale już samo przyglądanie się pracy filmowców jest warte wczesnego wstawania i późnego chodzenia spać. To fascynujące podziwiać z bliska np. warsztat aktorski. Mój największy zaszczyt: Adam Krawczuk (odtwórca głównej roli) ćwiczy przy mnie kwestię, którą wypowie w następnej scenie.
Ćwiczenie roli_1
Zresztą film chłonie się nie tylko wzrokiem. Blenda, szwenk, grip, graffer – przebywając na planie, człowiek siłą rzeczy osłuchuje się z filmowym żargonem. Na zdjęciu poniżej Magda w rozmowie z Piotrem Bukojemskim, operatorem kamery (szwenkierem).
Z operatorem kamery_1
A tu Piotrek Steczeń z TouK w samym środku filmowej zawieruchy.

Plan filmowy_1

Czekamy z niecierpliwością na efekty. Ponoć film ma trafić do kin jeszcze w tym roku.

Autorzy zdjęć: Magda Żebrowska (1,4), Marek Pettka (2), Piotr Bukojemski (3), Agata Madaj (5,6).

You May Also Like

Będziemy na Confiturze

Konferencja, na którą wejściówki rozchodzą się w ciągu dwóch godzin. TouK towarzyszy jej jako sponsor od pierwszej edycji, a członkowie naszego zespołu coraz częściej goszczą także w roli prelegentów – nie inaczej będzie i w tym roku. Już 5 lipca w Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego – Confitura!