Confitura – byliśmy, wróciliśmy, wspominamy

Chcemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznej Confitury i bawili się naszą konkursową aplikacją. Blisko 150 uczestników konferencji walczyło o RaspberryPi i BeagleBone Black.

Gratulujemy zwycięzcom (i duetowi Tomek Kalkosiński & Julek Wielga, którzy przygotowali aplikację)! Bezpośrednio po Confiturze dotarły do nas via Twitter pierwsze sygnały, że nagrody zostały w domach rozpakowane i czekają na realizację Waszych pomysłów z ich wykorzystaniem. Niecierpliwie czekamy na relacje, co udało Wam się zbudować. Dajcie znać koniecznie!

Inspiracje możecie czerpać z toukLaba, którego spiritus movens, jest Bartek Zdanowski, co mieliście okazję obserwować podczas Confitury. To on (momentami w rozwianym kitlu:) prezentował przykłady wykorzystania RaspberryPi. Bartkowi należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie w organizację konferencji. I za to, że mimo obowiązków organizatora nie opuścił pokładu TouK, tylko – niemal na każdej przerwie – przybiegał na nasze stoisko, aby opowiadać przybyłym, jak rozwija swoje zainteresowania w toukLabie.

Rozmowy z Wami na stoisku były tym, co ja zapamiętałam najlepiej z Confitury. Dzięki za zainteresowaniem TouK jako pracodawcą (tak, wciąż rekrutujemy!) i ciepłe słowa na temat leżaków. Cieszymy się, że leżakowanie i pogawędki na na naszym sprzęcie przed Audytorium Maximum przypadły Wam do gustu.

Ważne były dla nas także Wasze opinie na temat wystąpień naszych prelegentów. Miałam okazję wysłuchać fragmentu prezentacji Asi Siemińskiej z TouK, podczas której dzieliła się tym, jak wraz z zespołem przebrnęła zwycięsko przez czarny etap projektu utrzymywanego i rozwijanego dla jednego z naszych klientów. Dziękuję za Wasze komentarze dotyczącej tej i innych prezentacji, które pojawiały się zarówno w rozmowach, jak i na Twitterze. Mamy nadzieję, że niedługo dostępne będę nagrania tych wystąpień. Wiemy, że były drobne problemy z tym związane – szkoda, ale zdarza się najlepszym. W tym miejscu wielkie podziękowania dla Kapituły i wszystkich wolontariuszy.

Zanim znów za rok spotkamy się na Confiturze, po drodze mamy jeszcze sporo społecznościowych wydarzeń. Przede wszystkim na jesieni zapraszamy na konferencję AgileByExample. Trwa rejestracja i – jeszcze tylko do końca lipca – call for papers.

You May Also Like
Read More

TouK jest w trasieTouK is on tour

Właściwie to Piotr Burdyło jest. Ciężko go zastać w biurze. Wyruszył w swoją "agile' ową" trasę.Actually, Piotr Burdyło is. It's difficult to find him in the office. He went on his 'Agile' tour.

ODEO new release

Recently, I released a new version 1.1.34 of ODEO (it's ODE tuned for Oracle and ServiceMix).You can check details (and downloads) here: http://top.touk.pl/confluence/display/top/ODEO.This version contains yet another set of fixes, which drive your BPE...Recently, I released a new version 1.1.34 of ODEO (it's ODE tuned for Oracle and ServiceMix).You can check details (and downloads) here: http://top.touk.pl/confluence/display/top/ODEO.This version contains yet another set of fixes, which drive your BPE...

Theatre is coming – TouK with “Młyn” Art Foundation

W zeszłym roku mieliśmy udany debiut w kinematografii. Nadal pogłębiamy naszą przyjaźń z kulturą, choć w trochę innym kierunku... Miło nam poinformować, że TouK został mecenasem Teatru Młyn – bez dwóch zdań: najlepszej sceny alternatywnej w Warszawie.Last year, we enjoyed a successful cinema debut. We are strengthening our relations with culture, although it goes in a slightly different direction this time... We are pleased to announce that TouK has become a patron of “Młyn” Theatre – without doubt the best alternative theatre in Warsaw.