Confitura – byliśmy, wróciliśmy, wspominamy

Chcemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznej Confitury i bawili się naszą konkursową aplikacją. Blisko 150 uczestników konferencji walczyło o RaspberryPi i BeagleBone Black.

Gratulujemy zwycięzcom (i duetowi Tomek Kalkosiński & Julek Wielga, którzy przygotowali aplikację)! Bezpośrednio po Confiturze dotarły do nas via Twitter pierwsze sygnały, że nagrody zostały w domach rozpakowane i czekają na realizację Waszych pomysłów z ich wykorzystaniem. Niecierpliwie czekamy na relacje, co udało Wam się zbudować. Dajcie znać koniecznie!

Inspiracje możecie czerpać z toukLaba, którego spiritus movens, jest Bartek Zdanowski, co mieliście okazję obserwować podczas Confitury. To on (momentami w rozwianym kitlu:) prezentował przykłady wykorzystania RaspberryPi. Bartkowi należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie w organizację konferencji. I za to, że mimo obowiązków organizatora nie opuścił pokładu TouK, tylko – niemal na każdej przerwie – przybiegał na nasze stoisko, aby opowiadać przybyłym, jak rozwija swoje zainteresowania w toukLabie.

Rozmowy z Wami na stoisku były tym, co ja zapamiętałam najlepiej z Confitury. Dzięki za zainteresowaniem TouK jako pracodawcą (tak, wciąż rekrutujemy!) i ciepłe słowa na temat leżaków. Cieszymy się, że leżakowanie i pogawędki na na naszym sprzęcie przed Audytorium Maximum przypadły Wam do gustu.

Ważne były dla nas także Wasze opinie na temat wystąpień naszych prelegentów. Miałam okazję wysłuchać fragmentu prezentacji Asi Siemińskiej z TouK, podczas której dzieliła się tym, jak wraz z zespołem przebrnęła zwycięsko przez czarny etap projektu utrzymywanego i rozwijanego dla jednego z naszych klientów. Dziękuję za Wasze komentarze dotyczącej tej i innych prezentacji, które pojawiały się zarówno w rozmowach, jak i na Twitterze. Mamy nadzieję, że niedługo dostępne będę nagrania tych wystąpień. Wiemy, że były drobne problemy z tym związane – szkoda, ale zdarza się najlepszym. W tym miejscu wielkie podziękowania dla Kapituły i wszystkich wolontariuszy.

Zanim znów za rok spotkamy się na Confiturze, po drodze mamy jeszcze sporo społecznościowych wydarzeń. Przede wszystkim na jesieni zapraszamy na konferencję AgileByExample. Trwa rejestracja i – jeszcze tylko do końca lipca – call for papers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.