Udana Warsjawa V – 100. spotkanie WJUG

Nigdy nie piszę relacji z imprez. Dzisiaj mam nastrój.To była V edycja. Dotychczas współorganizowałem edycje III i IV. Tej nie organizowałem i bardzo dobrze, bo powstała nowa zwarta grupa zdolna organizować imprezy WJUGowe. Super.Rozpoczęcie …

Nigdy nie piszę relacji z imprez. Dzisiaj mam nastrój. To była V edycja. Dotychczas współorganizowałem edycje III i IV. Tej nie organizowałem i bardzo dobrze, bo powstała nowa zwarta grupa zdolna organizować imprezy WJUGowe. Super. Rozpoczęcie chwilę po 9 zawierało przemówienie Oćca WJUGa, czyli Jacka, który siedzi teraz na Ukrainie, ale przesłał nam wideo.

Potem ja wspominałem moją przygodę z WJUGiem i okolicami. W ramach tego miałem na sobie 10 T-shirtów, które zebrałem na imprezach, o których opowiadałem. Były to specjalne spotkania WJUG oraz m.in. kolejne wydania Warsjawy i Javarsovii/Confitury.

Zademonstrowałem też unikalną koszulką z okazji 100. JUG.

Po mnie wystąpiło jeszcze kilku kolegów, a następne Grzesiek Duda z 30 minutową opowieścią jak ważne są JUGi i angażowanie się w społeczność Javową.

Rozeszliśmy się do 10 sal, w których odbywały się warsztaty. Ja wybrałem Java + elektronika i było sympatycznie. Nauczyłem się podstaw programowania Arduino, ale i przekonałem się, że Java jest uruchomiona tylko na PC, a nie pakujemy jej do środka Arduino. Z tą Javą to nie taki głupi pomysł i możliwy, np. dzięki

NanoVM. Nie doczekałem do końca imprezy, bo tatowe obowiązki wzywały mnie z domu.

Program i szczegóły na 

www.warsjawa.pl Plusy: * mega dużo warsztatów (słownie 10 sztuk) * bezpłatny obiad w barze Kubuś, na Wydziale MIMUW * sprawna organizacja, żadnych wpadek Minusy: * słaba reklama poza WJUG * ciągłość zajęć (brak przerw) powodowała, że nie było kiedy porozmawiać Co do braku reklamy, to przyczyna była prosta – zanim organizatorzy zdążyli rozgłośnić imprezę gdzieś dalej, miejsca były wyczerpane. Cudownie, tylko ja jednak widzę tu problem, że impreza zrobiła się przez to i lokalna i zarezerwowana tylko dla Warszawiaków/WJUGowców. Martwiła mnie też absencja stoisk sponsorów, których nie brakowało, ale byli nieobecni, poza Outbox. Na miejscu organizujących bym przemyślał wskazane przeze mnie problemy. Na pewno będę miał okazje porozmawiać z nimi o tym. To jest coś, z czym i ja muszę się niejednokrotnie mierzyć podczas organizowania innych imprez. Z punktu widzenia uczestnika 10pkt. Z punktu widzenia organizatora 9pkt. ;)

You May Also Like

Distributed scans with HBase

HBase is by design a columnar store, that is optimized for random reads. You just ask for a row using rowId as an identifier and you get your data instantaneously. Performing a scan on part or whole table is a completely different thing. First of all, it is sequential. Meaning it is rather slow, because it doesn't use all the RegionServers at the same time. It is implemented that way to realize the contract of Scan command - which has to return results sorted by key. So, how to do this efficiently?HBase is by design a columnar store, that is optimized for random reads. You just ask for a row using rowId as an identifier and you get your data instantaneously. Performing a scan on part or whole table is a completely different thing. First of all, it is sequential. Meaning it is rather slow, because it doesn't use all the RegionServers at the same time. It is implemented that way to realize the contract of Scan command - which has to return results sorted by key. So, how to do this efficiently?

Devoxx 2012 review


I'm sitting in a train to Charleroi, looking through a window at the Denmark landscape, street lights flashing by, people comming home from work, getting out for a Friday night party, or having a family dinner. To my left, guys from SoftwareMill are playing cards.
I don't really see them. My mind is busy elsewhere, sorting out and processing last two days in Antwerp, where 3400 developers, from 41 different countries, listened to 200 different sessions at the Devoxx, AFAIK the biggest Java conference this year.